Bölgesel Zayıflama

RF (Radyofrekans)

RF, ısı kontrolü ile zayıflama yöntemidir.Amaç, tedavi edilen bölgenin ısısını 41-43 dereceye kadar çıkartmaktır . Vücut ısısı 36-37 derecedir. Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde cilt altındaki ısı 50-55 dereceye tekabül eder.Vücutta herhangi bir tahribata yol açmaz ve zarar vermez.

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesi sonuca bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.
Özel soğutma sistemi ile acı ve ağrı duymadan, morarma ve kanama oluşturmadan kontrollü incelme sağlar. Selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama amacıyla kullanılır.

Uygulanan alanlar; çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasında, bölgesel yağ birikimlerinde (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları), tüm yüzün toparlanmasında (kollajen sentezi uyarımı), kollardaki gevşemelerde, cilt sarkmalarında, liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde etkilidir.

Kavitasyon

Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç oluşturmasıyla ortaya çıkardığı değişiklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve sellülite karşı ses dalgalarıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Bu yöntem yağı sıvılaştırıp hücre duvarlarını tahrip ederek, yağların yapısını bozar; böylece dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolları sayesinde vücuttan atılır. İlk seanstan itibaren yağ bölgesinde elle tutulur bir yumuşama olur. Sonra sertleşme, küçülme hissedilir; 15 gün sonra gözle görülür sonuç elde edilir. Seanslar 10-15 gün aralıklarla ve 4-8 seans uygulanır.

Kavitasyon; yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet rahatsızlıklarında, işlem yapılacak bölgede yara, dermatit veya melal protez bulunması halinde uygulanmamaktadır.

Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik ile kasların düşük voltajlı elektrik akımları ile uyarılması neticesinde fazla kalori harcanması ve kas gelişimi hedeflenmektedir. Bu teknikle uygulanan kürler sadece bölgesel zayıflama ve incelme için değil, aynı zamanda selülit tedavisi içinde etkilidir. Seans süresi 45 dakikadır.

Lenf drenaj

Lenf drenaj sisteminin en önemli özelliği, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin atılması ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Bu masaj sistemi vücudun uç noktalarından kalbe doğru lenf akışını takip ederek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışını sağlamaktadır.

Isı Battaniyesi

Vücut bakımlarında yosun, çamur gibi aktif maddelerin etkisini arttırmak için kullanılan destek cihazdır. Uygulama süresi 30 dakikadır.