Kombine Estetik Operasyonlar

İnsanlar genellikle bir anda değişime karar verirler ve bu motivasyonla estetik operasyonlara yönelirler. Bu değişiklikler, daha mutlu hissetmelerini, belki de kaybetmeye başladıkları özgüvenlerini geri kazanmalarını sağlamaya yarar. Estetik operasyon dediğimizde kimi burun ameliyatlarını kimi göğüs ameliyatlarını, kimi ise bir türlü eritemediği basenlerini hatırlar. Ama bir grup insan vardır ki, yüzünde veya vücudunda rahatsız olduğu birden fazla problem vardır.

Kombine estetik operasyonlar, birden fazla girişimin aynı seansta yapıldığı operasyonlardır. En sık yapılan kombine ameliyatlar, göğüs, karın ve yüz gençleştirme amaçlı yapılanlardır. Meme protezi uygulaması veya meme dikleştirme ile birlikte karın germe veya lazer liposuction operasyonları kombine edilir.  Bu sırada yüz bölgesinde yapılacak işlemlerle operasyon tamamlanabilir. İyileşme sürecinin aynı zaman diliminde tamamlanması hasta için bir avantaj olmakla beraber, anestezi altında daha az zaman geçirilmesi için iki cerrahın ameliyatı birlikte yapması, ameliyat sonrası dönemi oldukça rahatlatacaktır.

Bir gün içerisinde ve oldukça kısa bir sürede, hayal etmesi dahi zor olan sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Özellikle yüz bölgesinde yapılan ameliyatlar, alt yüz germe, orta yüz askı, göz kapağı ameliyatları vb. ameliyatların hastaya göre planlanması ile başarıya ulaşabilir. Yüzü bir bütün olarak ele almak, her zaman doğru sonuca ulaştıracaktır. Birbirini etkileyen tüm yapılar titizlikle gözden geçirilmeli ve ameliyat tasarımı hastayı tam olarak memnun edecek sonuca odaklanarak yapılmalıdır.

Kombine ameliyatlar, yüz, göğüs, karın, bacaklar olsun, doğru uygulandığında ve anestezi altında geçen zaman mümkün olduğunca sınırlandırıldığında çok kısa sürede çok büyük işlerin başarılabildiği ameliyatlardır. Sözde korkutucu görünse de, pratik olarak oldukça verimli olduğu bir gerçektir.