Çarpık Bacak Estetiği

Elbise veya etek giymek kadınları her zaman daha özgür ve mutlu hissettirmiştir. Bazı fiziksel durumlarda bu mutluluk yerini huzursuzluğa bırakabilir. Diz bölgesinden ayak bileğine kadar olan bölümde şık bir görüntü elde etmek ameliyatlarla mümkün olabilmektedir.

Çarpık bacak görüntüsünün düzeltilmesi için yapılacak işlemin prensibi eksik olan bölgeyi doldurmaktır. Bacakların iç kısımlarında görülen eksiklikler protezlerle veya hastanın başka bir bölgesinden alınan yağların enjeksiyonu ile mümkün olabilmektedir.

Bacak bölgesinde kullanılan protezler genellikle dizin arka kısmından yapılan 3cm lik bir kesiden yerleştirilir. Bu girişim iz kalmasını engelleyecek veya minimalize edecek bir fırsat sağlar. Özellikle ayak bileği bölgesine protezin ulaşamaması nedeniyle bu bölgede yağ enjekiyonlarının kullanılması daha uygun olacaktır. Birçok hastada bu iki yöntem kombine edilerek kullanılır. Ameliyat sonrasında bandajlar veya varis çorapları kullanılır. 1 hafta kadar günlük ihtiyaçlar dışında fazla ayakta kalınması önerilmez.

Özellikle protez kullanılarak yapılan ameliyatların sonrasında hayat boyu kalıcı olacak sonuca ulaşmak mümkün olacaktır. Çarpık bacak estetiği hakkında uzman cerrahi doktorlarımızdan detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.