10 Soruda Meme Büyütme

Meme Büyütme İşlemi İçin En Güvenilir Yöntem Nedir?

Uzun yıllardır yapmakta olduğumuz protez kullanılarak yapılan ameliyatlardır. Bu alanda genellikle tercih edilmeyen dışarıdan uygulanan su bazlı dolgu uygulamaları başlarda istenilen sonucu verse de çok kısa süre sonra istenilmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Özellikle dolgu maddelerinin göç etmesi sonucu şekil bozuklukları en sık görülen ve hiç istenmeyecek bir sonuçtur. Meme protezi uygulamaları ise son derece güvenli ve bu konuda kendini ispat etmiş bir yöntemdir.

 

Meme Protezi Emzirmeye Engel Teşkil Eder Mi?

Meme protezleri meme kitlesinin daima derininde kalmaktadır. Bu hangi seviyeye konulursa konulsun değişmez. Bu nedenle emzirmeyle hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır. Meme protezi taşıyan bir kadın gönül rahatlığıyla gebe kalabilir ve emzirme problemi yaşamaz.

 

Meme Ameliyatı Sonrasında Kaç Gün Sonra İşe Dönebilirim?

Genellikle ameliyat sonrasında 3-4 gün kadar azalarak devam eden ağrı şikayeti olacaktır. Bu ağrı daha çok kas altı koyulan protezlerde kas ağrısı niteliğinde olmaktadır. Kas üzerine koyulan protezlerde ağrı çok daha az olmaktadır. Bu sürecin sonunda ise yaklaşık 10 gün boyunca kolları kaldırma hareketi sırasında ağrı hissedilebilir. İlk 10 gün geçtikten sonra hastalarımız duruma yavaş yavaş alışırlar. Sonuç olarak yapılan işin fiziksel boyutuna göre 7-10 gün gibi bir süre yeterli olacaktır. Ağır yük taşınan işlerde ise bu süre 1 ayı bulabilir.

 

Meme Protezi İle Meme Kanseri Arasında İlişki Var Mıdır?

Meme protezlerinin meme kanserine sebep olduğu konusunda herhangi bir bulgu yoktur. On yıllardır yapılan bu ameliyat, bu konuda oldukça güven kazanmıştır. Tek sorun mammografi çekilirken yaşanan zorluklardır. Meme ultrasonu ve MR’ı bu dezavantajı ortadan kaldırmaya yetmektedir. Hatta bazı uluslarararası yayınlarda, kadınların kendini muayene sırasında daha kolaylıkla küçük kitleleri teşhis edebildiğine yardımcı olduğu ve erken teşhise yardımcı olduğu bildirilmiştir.

 

Meme Protezi Ameliyatında İz Kalır Mı?

Meme protezi ameliyatları meme altından, koltuk altından ve meme ucundan girişimle yapılabilir. İz konusunda en kötü sonuçlar meme ucundan yapılan yöntemde görülür. Kişisel olarak bu yöntemi kullanmayı uygun bulmuyorum. Meme altı ve koltuk altından yapılan ameliyatlarda ise çok silik ince bir çizgi çoğu zaman yeni evlenmiş hastaların eşleri tarafından bile fark edilmeyebiliyor.

 

Ameliyat Kaç Saat Sürer?

Ameliyatlar genel anestezi altında yapılmakta olup 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Fiyatı Nedir?

Ameliyat fiyatlarını internet ortamında paylaşmamakla birlikte, görüşme sırasında ayrıntılı bilgi verilmektedir. Protezin şekline ameliyatın yapılacağı hastaneye göre değişiklik gösterebilir.

 

Ne Tür Protezler Kullanılır?

Meme protezleri içerisinde silikon jel ihtiva eden, damla veya yuvarlak şekilli, üzeri pürtüklü yapılardır. Bir çok boyutta ve hacimde protezler bulunur ve hastanın yapısına ve isteklerine göre seçim yapılarak uygulanır.

 

Meme Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmam Gerekir?

Ameliyat sonrasında hastalarımın tek yapmasını istediğim şey onlara gösterdiğim masaj hareketleridir.

 

Meme Protezi Patlar Mı?

Meme protezlerinin dışarıdan sıkılarak patlatılması mümkün değildir. Ancak delici veya kesici bir yaralanmada zarar görebilirler.