Blog

Ta Metot; Fitness ve Boks

TA METOT; FITNESS VE BOKS KARIŞIMIDIR. Pilates, kilo verme yöntemi ya da yağ yakıcı bir yöntem değildir. Pilates, daha çok sıkılaştırmaya ve vücuda esneklik kazandırmaya yönelik düşünülmelidir. Fitness kilo vermek ve ..

DETAYA GİT

Gebelik Sonrası Estetik

Tüm insanlığın genlerinde olan ve güdüsel olarak arzuladığı en önemli istek çocuk sahibi olmaktır. Bu süreç özellikle kadınlar için külfetli bir hamilelik döneminin yanı sıra, süt verme ve çocuk bakımı süreçleriyle devam..

DETAYA GİT

Kombine Estetik Operasyonlar

İnsanlar genellikle bir anda değişime karar verirler ve bu motivasyonla estetik operasyonlara yönelirler. Bu değişiklikler, daha mutlu hissetmelerini, belki de kaybetmeye başladıkları özgüvenlerini geri kazanmalarını sağ..

DETAYA GİT

Revizyon Rinoplasti

Daha önce burun ameliyatı olmuş ve durumdan şikayetçi olan hastalarımız için yapılan düzeltme ameliyatlarına "revizyon rinoplasti" denir. Bu ameliyatlar, ilk burun ameliyatlarına göre farklı özellikler taşır. Hastalar iç..

DETAYA GİT

Kişiye Özel Burun Tasarımı

Burun estetiği ameliyatlarında, hastaların her biri farklı isteklerle karşımıza çıkabilir. Bu durumlarda fotoğraf üzerinde yapılan manipülasyonlarla sonuçta nasıl bir görüntü oluşacağı hastaya gösterilebilir. Fakat bu..

DETAYA GİT

Burun Ameliyatı

Burun ameliyatları, estetik operasyonlar içerisinde uzak ara en sık yapılan operasyonlardır. Yüzün karakteristiğini belirleyen yapı olarak burun tüm yüz güzelliğinin anahtarıdır. Plastik cerrahi uzmanları tarafından y..

DETAYA GİT

Burun Ameliyatı Sonrası

En sık yaptığımız ameliyatlardan biri burun ameliyatlarıdır. Genelde hastalarımız tarafından öncesinde çekinilen fakat sonrasında beklenen sonuca ulaşıldığında hayatının en iyi kararı olarak nitelendirilen bir prosedürdü..

DETAYA GİT

Saç Ekim Yöntemleri

FUE YÖNTEMİ İLE EKİM Nakledilecek saçların alınacağı bölgenin sterilizasyonu sağlandıktan sonra yapılan planlamaya göre saç kökleri FUE motoru aracılığı ile 1 mm'den küçük (0,6 mm-0,8 mm arası) kesi uçları ile kök top..

DETAYA GİT

Karbon Peeling

Son zamanların gözde uygulaması olan ve tedavi seçenekleri arasında yerini giderek sağlamlaştıran karbon peeling uygulaması, lazer yardımıyla yapılan peeling işlemidir. Cilde karbon solüsyonu sürülmesini takiben, cilt..

DETAYA GİT

Saç Dökülmesi

Erkek tipi kellikte, genellikle önce önlerde sonrasında tepe bölgelerinde dökülme görülür. Hormonal etkilerden kaynaklanan bu tip saç dökülmesi normal bir süreçtir. Saç üreten hücreler zaman içerisinde ölür ve saçlarda i..

DETAYA GİT

Lazerle Dövme Silme

Dövmeden pişmanlık birçok insanın yaşadığı bir problemdir. Bu durumda uygulanabilecek cerrahi yöntemlerin iz bırakması yakın zamana kadar tedavinin tercih edilmemesine sebep olmuştur. Lazer teknolojisinin gelişmesi sonuc..

DETAYA GİT

Çarpık Bacak Estetiği

Elbise veya etek giymek kadınları her zaman daha özgür ve mutlu hissettirmiştir. Bazı fiziksel durumlarda bu mutluluk yerini huzursuzluğa bırakabilir. Diz bölgesinden ayak bileğine kadar olan bölümde şık bir görüntü elde..

DETAYA GİT

Yüz Felci Ameliyatları

Yüz felci sosyal ve fonksiyonel açıdan oldukça sınırlayıcı ve zorlayıcı bir durumdur. Ameliyatla yüzü tekrar hareketlendirmek (reanimasyon) için yapılmakta olan bir dizi ameliyat mevcuttur. Bu ameliyatların yapılması içi..

DETAYA GİT

10 Soruda Meme Büyütme

Meme Büyütme İşlemi İçin En Güvenilir Yöntem Nedir? Uzun yıllardır yapmakta olduğumuz protez kullanılarak yapılan ameliyatlardır. Bu alanda genellikle tercih edilmeyen dışarıdan uygulanan su bazlı dolgu uygulamaları b..

DETAYA GİT

Bilinçli Müdahaleler

Bu yazıyı, estetik sektörünün içinde boğulmuş olduğu bilgisizlik ve yanlış yönlendirmeler sonucu yaşanan hayal kırıklıklarına ayırdım. Neden böyle derseniz, ne yapmamız gerektiğini öğrenmeden önce ne yapmamamız gerektiği..

DETAYA GİT

Ameliyat Korkusu

Ameliyat korkusu biz cerrahlar için zamanla anlamını yitirir. Yine de hastalarımızı anlamak bazında sürekli kendimizi yenilemek zorunda hissederiz. Bir yandan da ameliyat dediğimiz son derece ciddi süreç sırasında ha..

DETAYA GİT

Estetik Nedir?

Estetik kelimesi eski Yunancada Aisthesis kelimesinden köken alır. Aiesthesis kelime anlamı olarak algılama anlamına gelir. Estetik ve Plastik Cerrahi branşının günümüze kadar yansıyan tedavi yöntemleri, MÖ dönemlere day..

DETAYA GİT

Burun Estetiği

Burun insan yüzünde alın ile dudak arasında yer alan dışa çıkıntılı ve iki deliği bulunan koklama ve nefes almaya yarayan organımızdır. Burun genişliği insanın her iki gözünün iç kısmı arasındaki genişlik kadar olup ..

DETAYA GİT