Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak uzun zamandır lazer teknolojilerinin yaygın kullanımı sayesinde oldukça kolaylaşmış durumda. Bir çok farklı lazer tipi farklı ciltlerde istenilen sonuca ulaşma konusunda bizlere yardımcı olmaktadır. Burada önemli olan mutlaka doktor kontrolünde bir merkezde lazer uygulamalarının yapılması gerekliliğidir.

Estetik Akademi’de Epilasyon Uygulamaları

Alexandrite Laser

Epilasyon amacıyla en sık kullanılan ve bir çok durumda çözüm üretme kapasitesine sahip lazer tipidir. 755 nm dalga boyu ile melanin pigmentine odaklanarak etki gösterir. Bu da koyu renk kıllarda son derece etkili olmasını sağlar. Her cilt tipinde kullanılabilen ve çok ince ve beyaz tüyler dışında son derece etkili bir lazer tipidir.

Diode Laser

Ütüleme sistemi olarak da bilinir. 810nm dalga boyu ile tüm cilt tiplerinde uygulama imkanı olsa da, kliniğimizde özellikle koyu ciltlerde ve ince tüylerde çözüm üretme konusunda kullanılmaktadır.

Hybrid Laser

590 ile 950nm arası farklı dalga boylarında atış yapabilen ve bu nedenle gerektiğinde alexandrite, gerektiğinde ise diode gibi davranabilen melez lazer teknolojisidir. Uygulama sırasında 0,5mm derinliğe kadar inebilir. -10 dereceye kadar soğutma yapabilmesi nedeniyle acısız bir uygulama imkanı sağlar.

Q-switched Nd Yag Laser

Farklı dalga boyları ile atış yapabilen çok fonksiyonlu bir lazer teknolojisidir. Özellikle yaz aylarında da kullanılabilmesi ile diğer uygulamalara karşı üstünlük sağlar. Farklı olarak güneş, yaşlılık ve doğum lekelerinde etkilidir. Cilt yenileme, akne izlerinde ve gözeneklerin sıkılaştırılmasında uygulanan karbon peeling , bu cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Dövme ve kalıcı makyaj silme amacıyla kullanımı epilasyona oranla daha fazla kullanılır. Dövme yapısında bulunan karbon partiküllerine odaklanarak, bu partiküllerin her seansta daha da küçülmesine ve sonunda savunma hücreleri tarafından ortamdan uzaklaştırılarak dövmenin silinmesine olanak sağlar.

Tüm bu lazer epilasyon uygulamalarının kliniğimiz bünyesinde bulunması sonucunda, tüm cilt ve kıl tiplerine göre çözümler üretmek mümkün olmaktadır.