Burun Estetiği

Burun Estetiği

Kişilerin burun şekli ve ayrıntıları yüz güzelliğini etkileyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Bu kadar göz önünde olan bir yapının ameliyatla şekillendirilmesi insan vücudu üzerinde manevra kabiliyeti yüksek olan estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının sorumluluğundadır. Bu nedenle bu tür operasyonların deneyimli ve uzman cerrahlar tarafından yapılması gereklidir.

Burun ameliyatlarından önce hastaların kendi fotoğrafları üzerinde yapılacak çalışmalar ile nasıl bir tasarımın yapılması gerektiği hasta ile paylaşılır ve hastaların istekleri değerlendirilir. Bu çalışma hasta ile cerrahın tam olarak birbirini anlamasını sağlar. Ameliyat sırasında yapılmış olan tasarım cerrahın görebileceği bir ekrana yansıtılır ve ameliyatın final aşamasındaki son dokunuşlar bu plana göre yapılır.

Burun estetiği ameliyatlarında özellikle burun sırtı, burun ucu ve burun delikleri kişinin yüz yapısına göre uyumlu olacak şekilde değiştirilebilir. Burun ucunun yükseltilmesi, burun sırtının şekillendirilmesi ve burun deliklerinin gerekli durumlarda küçültülmesi hastaların isteklerine göre ve yüz yapısına uyumlu olacak şekilde değerlendirilerek planlanır.

Burun ameliyatı yapıldıktan sonra bir hafta kadar bir süre burun üstünde kalacak ateller ve bantlar olacaktır. Birinci haftanın sonunda bunlar çıkarıldığında hasta rahatlıkla iş ve sosyal hayatına geri dönebilir. Ameliyat sonrasında burun ucu ve alın bölgesinde bir takım şişlikler görülecektir. Oluşan bu şişlikler ameliyattan 2 hafta sonra hastayı rahatsız etmeyecek duruma gelir. Burun ucu şeklinin tam olarak oturması ise aylar alabilir.

Burun Estetiği Süreci

Yapılan burun estetiği ameliyatı sonrasında yaklaşık 6 aylık bir süre boyunca gözlük takılması ve dalış yapılması önerilmeyecektir. Aynı zamanda bu süre içerisinde günde 2 defa uygulanacak şekilde masajların yapılması önerilir.

Estetik akademi olarak Ankara ilinde yaptığımız başarılı bir çok burun estetiği ameliyatı sonrası aldığımız memnuniyet ile burun estetiğinde sizlere daha iyi çözümler sunmak için hizmet veriyoruz. Burun ameliyatları ile ilgili her türlü konuyu konusunda uzman plastik cerrahi uzmanlarımıza sormak ve detaylı bilgi almak ve ücretsiz burun analizi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.